Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Koronavirus

Aktuální informace o koronaviru najdete na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Bezplatná telefonní linka ke koronaviru je 1221 je k dispozici každý den od 8 do 19 hodin.

USNESENÍ

Protiepidemický systém ČR – PES platný od 6. 1. 2021

PES
NZ - změny od 18. 11. 2020
Omezení sociálních kontatků

PŘEHLED OPATŘENÍ PLATNÝCH OD 12. ŘÍJNA 2020

V návaznosti na usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, pro řešení vzniklé krizové situace, rozhodla o přijetí krizových opatření, tímto ve smyslu ustanovení § 5 písm. c) až e) a § 6 odst. 1 písm. b) krizového zákona. 12. 10. 2020

PŘEHLED OPATŘENÍ PLATNÝCH OD 5. ŘÍJNA 2020

Přehled konkrétních opatření, která začnou platit od pondělí 5. října (v platnosti budou 14 dní) . Ve středu 30. 9. je oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Zákaz hromadných akcí:

Ve vnitřních prostorách se může hromadných akcí účastnit maximálně 10 osob. Ve vnějších prostorách se může hromadných akcí účastnit nejvýše 20 osob.

Výjimky:

  • soudní procesy
  • jednání zastupitelstev obcí
  • pracovní kolektivy
  • členové jedné rodiny
  • budou fungovat bazény, akvaparky i posilovny, nejde v tomto případě o hromadné akce bohoslužby – může se jich účastnit až 100 lidí, nesmí se na nich zpívat

Restaurace:

U jednoho stolu bude moci být maximálně šest osob. Nakupování v obchodech se tato opatření nijak nedotknou.

Sport:

Utkání v registrovaných sportech mohou probíhat na všech úrovních bez omezení, ovšem bez diváků. Limit soutěžících či členů realizačních týmů bude dán na 130 osob na utkání. Zájmová sportovní činnost bude omezena na 20 lidí. V případě několika tréninkových skupin, např. na atletickém stadionu, jich může být přítomno několik, limit 20 se vztahuje na jeden kolektiv. Svatby a pohřby: Od 19. října bude limit 30 osob na pohřby i svatby. Záleží na vývoji následující týdny, počet osob se může změnit.

Divadla a kina:

Budou hrát bez omezení, počet diváků bude omezen na 500 lidí. Zrušeny jsou přestávky na občerstvení. Zakázána jsou operní a muzikálová představení. Zakázány jsou jakékoliv pěvecké akce. Zakázány jsou plesy.

Školy:

Střední školy v regionech, které jsou označeny červenou či oranžovou barvou, budou na 14 dní zavřené (nyní v Kraji Vysočina okresy Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Třebíč). Bude probíhat distanční výuka. Ve kterých regionech bude opatření platit, určí krajské hygieny. Praktická výuka na středních školách se konat bude. Základní školy jsou v provozu, ovšem mají zakázán zpěv v hudební výchově a druhé stupně také tělesnou výchovu. Tělesná výchova bude nahrazena pobytem venku. Školní družiny budou normálně fungovat.